Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Špinaví, špinavější a nejšpinavější v parlamentu ČR

11. 05. 2017 16:37:19
Včerejší rozprava mimořádného zasedání poslanců parlamentu byla pro mnohé občany velkým rozčarováním. Kdo jí sledoval, musel prožívat psychické utrpení a chaos v mysli ze zcela protichůdných argumentů

Komu máme dát za pravdu? Nejdříve si vysvětleme nadpis: Takoví, kteří už nejsou čistí. Špinavější jsou ti špinaví, kteří se více zašpinili. A nejšpinavější se už více nemůžou zašpinit.

Několik hodin jsem obětoval sledování vystoupení řečníků a jejich faktických poznámek. Postupně jsem si ověřil svůj dojem, že záměrem této parlamentní schůze byl pokus, jak se zbavit Babiše za každou cenu, i za cenu manipulace a lží. Takový jsem získal dojem, když jsem poslouchal přenos z parlamentu z mimořádné schůze svolané z iniciativy ODS a TOP 09. Vůbec se nebudu divit tomu, když se mnou nebudete souhlasit. Co se chystám napsat, bude pro mnohé nepříjemné.

Ze svého dospívaní si docela dobře pamatuji, jak jsem postupně procházel fázemi zašpinění, jak skloňuji na začátku. Kdykoliv jsem si zvykl na svou novou míru zašpinění, začal jsem se považovat za čistého. Ve svých očích jsem byl skoro vždy čistý, neboť lidské svědomí se dokáže do určité míry přizpůsobit dlouhodobé realitě.

Vztáhnu-li svou zkušenost na vystupující politiky, mohli jsme sledovat, jak si politici navzájem poměřují svou morální úroveň. U některých z nejstarších mne zarazilo, jak jsou schopní předstírat nejvyšší morální úroveň i přesto, že by si měli být docela dobře vědomí svých minulých poklesků. To, že něco ve svých životech prožili nějaké dramatické události, je ještě neopravňuje se na druhé povyšovat. Zkušený člověk, který se ze svých poklesků poučil, by se měl vyvarovat emocí, neboť ty nikdy nejsou dobrým rádcem.

Drtivá většina vystoupení řečníků byla plná emocí a předstíraným spravedlivým rozhořčením. Střízlivě snad vystupovali pouze dva. Nechci jmenovat, není to totiž předmětem mé úvahy. Mým záměrem je poukázat na neproduktivnost této schůze. Když se různě zašpinění politici začnou bavit o tom, kdo z nich je špinavější, nikdy se nemůžou shodnout. Mnozí jsou již tak otrlí, že nemůžou spravedlivě poměřovat morální úroveň druhých. Jediným způsobem, jak poslance zbavit špíny, je poslat všechny do sprch. Až se všichni vykoupou, teprve potom můžou pochopit, jak byli špinaví a ve svých hodnoceních nespravedliví.

Velice trefná jsou následující slova: Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ? Anebo jak to, že říkáš svému bratru: ‚Dovol, ať ti vyjmu třísku z oka‘ – a hle, trám ve tvém vlastním oku! Pokrytče, nejprve vyjmi ze svého oka trám, a pak teprve prohlédneš, abys mohl vyjmout třísku z oka svého bratra.

Tento text je především určen lidem, kteří rádi soudí druhé lidi. Což jak jste jistě pochopili je právě tento příklad z parlamentu. Autorem této mimořádné schůze parlamentu byly především ODS a TOP 09, s tichým souhlasem ČSSD.

Na závěr se musím podělit o překvapení nad výsledkem hlasování poslanecké sněmovny na téma:

Zneužívání moci ministrem financí Andrejem Babišem vůči nezávislým institucím demokratické společnosti.

Následujícímu usnesení se ani nedivím, ukazuje na neschopnost poslanců rozhodovat bez chyb a spravedlivě. Necelá stovka poslanců si odhlasovali, že jsou pokrytci a neschopní ani uvážit, co navrhují a co potom schválí. Viz schválené usnesení:

Na závěr svého jednání ve středu 10. května přijala Poslanecká sněmovna následující usnesení:

1. Poslanecká sněmovna konstatuje, že místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš ve svých veřejných vystoupeních opakovaně lhal a zneužíval svá média ke kompromitaci politických soupeřů.

2. Poslanecká sněmovna vyzývá prezidenta České republiky Miloše Zemana, aby při výkonu své funkce důsledně a bez zbytečného odkladu dodržoval Ústavu České republiky.

3. Poslanecká sněmovna konstatuje, že po diskusi na 58. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se vládní krize nevyřešila, ale prohloubila.

4. Poslanecká sněmovna žádá předsedu vlády, aby na nejbližší schůzi Poslanecké sněmovny bez zbytečného odkladu podal informaci o postupu řešení vládní krize.

Vidíte ten protimluv? „zneužíval svá média“. Jak může někdo zneužít své vlastnictví? Takže nezneužíval moc vůči nezávislým institucím. Schůze tedy byla zcela zbytečná? Ne, ukázala, kteří z poslanců jsou pokrytci.

Jak jsem psal v předcházejících článcích, Babiš není sám, kdo opakovaně lže. Rozdíl mezi Sobotkou a Babišem je v tom, že Sobotka lhal opakovaně nezávislým médiím. A co považuji za vrchol ironie a prokázaní neschopností některých poslanců, nakonec si odhlasují navzájem si protiřečící výroky a přiznáni, že vlastně krizi nevyřešili, ale prohloubili.

PS. Dobře si pamatujete, kdo za tímto nesmyslným pokusem stál, především Kalousek, Fiala a Sobotka.

Autor: Richard Siemko | čtvrtek 11.5.2017 16:37 | karma článku: 43.38 | přečteno: 1902x

Další články blogera

Richard Siemko

Islámský terorismus

Pokud nelhal překlad projevu prezidenta Trumpa v OSN, neváhal vyslovit to, co je leckde mediálně nepřípustné. Jednoznačně označil teroristy, kteří své masové vraždy páchají se zvoláním Alláhu Akbar, jako Islámský terorismus.

19.9.2017 v 18:59 | Karma článku: 33.04 | Přečteno: 1097 | Diskuse

Richard Siemko

O čem budou blížící se volby

Nepochybuji o tom, že současné parlamentní strany nás budou i nadále krmit tématy ze svých volebních programů, levné práci, nízké daně, demokracie a svoboda, atd.

17.9.2017 v 15:30 | Karma článku: 36.49 | Přečteno: 1985 | Diskuse

Richard Siemko

Slovo kříže může být řešením

V poslední době se mnozí lidé, v souvislosti s tím, co se děje kolem migrační vlny do států Evropské unie, obracejí ke křesťanským kořenům.

13.9.2017 v 17:32 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 535 | Diskuse

Richard Siemko

Není hanobení jako hanobení

Svou úvahou bych chtěl upozornit na něco, co lze vidět v opatřeních a směrnicích EU. Konkrétně se mi jedná o Rámcové rozhodnutí Rady EU o boji proti některým formám a projevům rasismu a xenofobie prostřednictvím trestního práva.

10.9.2017 v 15:24 | Karma článku: 38.18 | Přečteno: 987 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavol Lukša

Svatý Václav bojoval za národní zájmy, dokážeme to i dnes?

Ve čtvrtek 28. září si připomeneme výročí naší státnosti a také hlavního patrona Čech a Moravy, svatého Václava.

26.9.2017 v 21:08 | Karma článku: 12.74 | Přečteno: 173 | Diskuse

Petr Kahanek

Všichni zajištění rodáci

Zajišťovací příkazy finanční správy podle soudu neoprávněně zlikvidovaly 19 firem (skoro 40% z 51 firem, které se soudily) a ministr financí za ANO to hodnotí slovy:

26.9.2017 v 20:59 | Karma článku: 15.80 | Přečteno: 225 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Uprchlické kvóty 2 roky poté (V): Proč si Brusel na kvótách tolik zakládá

Přerozdělování a kvóty jsou nejvlastnějším vyjádřením duše evropského levicově-pokrokářského, byrokratického centralismu. / Pátý díl seriálu k druhému výročí a ke konci kvót.

26.9.2017 v 20:00 | Karma článku: 18.31 | Přečteno: 362 | Diskuse

Pavel Vávra

Husiti a islamisti - paralela sociologicko historická

Ptáte se co chci srovnávat? Ano, čtete správně - husity s islamistickým terorem. Je tu jen jeden jediný rozdíl. 600 let

26.9.2017 v 18:00 | Karma článku: 15.56 | Přečteno: 506 | Diskuse

Michal Loukota

Je inkluze ideologický projekt?

Podle ODS ano, v kritice inkluze se pak zvláště angažuje Václav Klaus ml. Tento názor nesdílím, i když vnímám problémy, které přináší.

26.9.2017 v 17:18 | Karma článku: 6.08 | Přečteno: 369 | Diskuse
Počet článků 670 Celková karma 38.74 Průměrná čtenost 1534
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.