Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezprecedentní útok na demokracii a svobodu

16. 05. 2017 20:36:17
Takzvaných demokratických stran v čele s ČSSD. Níže uvádím důkazy, které mne vedou k takovému závěru.

Předseda ČSSD a premiér ČR před 14 dny zahájil kampaň proti místopředsedovi své vlády a ministru financí ČR pánu Babišovi. Záminkou mu údajně byla zpráva, kterou někdo nazval Sobotková analýza Babišova byznysu. Odkaz viz dole. Svou kampaň zahájil ohlášením demise vlády. Co následovalo v následujících dnech, jistě zájemci pozorně sledovali.

Zajímavé není ani tak pořadí a obsah jednotlivých kroků Sobotky a dalších aktérů, Bělobrádka, Kalouska a Fialy, ale především to, jak na celou kauzu tito aktéři reagovali a jaký postoj k této uměle vyvolané krizi zaujala média.

Co mne zarazilo především, bolo to, že Sobotka do omrzení opakoval stejná, očividně naučená slova a věty. Později začali jeho slova a formulace opakovat i další politici ČSSD. Na tom by nic zvláštního nebylo, kdyby se stejných formulací neuchopili i nejrozšířenější média, v čele s čt 24. Jako kdyby byli všichni naočkováni stejným vírem. Média si ke komentářům vybírala pouze ty komentátory, kteří byli ochotni opakovat stejnou mantru. Ti, kdo se nedopatřením vyjádřili jinak a odmítali opakovat, nebo potvrzovat vytvořené spekulace, již nebyli znovu žádaní o svůj názor. Myslím si, že jsem nebyl sám, kdo si toho všiml.

Dalším velkým a nemilým překvapením pro mne bylo, když se k Sobotkovým formulacím přidala opozice, v čele s ODS a TOP 09 slovy svých předsedů. Tady už to začalo zavánět komplotem.

Sice se všichni hlasitě obhajovali tím, že hájí demokracií a Babiš je ten, který demokracii prý ohrožuje, ale prezident Zeman jím svými kroky začal kazit jejich záměr. Proto se ani nelze divit, že ho ihned začali napadat a obviňovat, že straní Babišovi. Výhružky, že prezidenta napadnou ústavní stížností, jsou na denním pořádku a do omrzení je opakují i média. Dokonce neváhali podnítit k několika demonstracím a k mimořádné schůzi parlamentu. Jak jsem již psal ve svém článku zde, sice prosadili mimořádné usnesení, ale s docela směšným závěrem. Chtěli dokázat, že Babiš ovlivňoval nezávislá média, ale pouze se shodli na tom, že ovlivňoval svá média. Jestli v tom někdo vidí něco, proti demokracii, tak se nás snaží oblbnout. Když něco napíše Respekt, ozve se, vždyť patří Bakalovi, atd.

Kdybych si koupil noviny, nebo televizi, divil by se někdo, kdybych si zajistil, že budou obhajovat mé zájmy? Proč bych je jinak kupoval? Na první stránce idnes.cz je dole napsáno: Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.

Je třeba k tomu něco doplnit? Pracuji v jedné z větších firem ČR, a kdybych nějak nevyhověl firemní kultuře nebo dal najevo neloajalitu, asi bych byl propuštěn. Nikdo by to nenazval něčím proti demokratickým principům.

O tom, že celou krizi vyvolal Sobotka pouze za jediným účelem, zbavit se za každou cenu Babiše, a že se k němu nakonec přidaly i opoziční strany, ne všechny, již jsou mnozí docela přesvědčení. Takže se zákonitě nemůže jednat o ohrožení demokracie, ale pouze o ohrožení politiků a stran, kteří se sice nejhlasitěji ohánějí do omrzení slovy o demokracii, ale jen když jsou ohroženy jejich zajištěné nadstandardní příjmy. Z čehož vyplývá jediný závěr, ti, kdo nejhlasitěji křičí o ohrožení demokracie, ji svým křikem nejvíce ohrožují! Tím zároveň útočí na naše svobody! Jestli se veřejnoprávní média k těmto útokům připojují, vlastně omezují svobodu projevu danou ústavou.

Charakter strany není determinován slovy, ale chováním. Zkuste si přestat všímat slov politiků a jejich stran, a začít sledovat jejich činy. Sobotka a jiní politici ČSSD a dalších takzvaných tradičních demokratických stran mají plna ústa slov, ale dělají vše pro to, aby krizi neukončili, ale pouze vygradovali, viz usnesení mimořádné schůze parlamentu a další kroky posledních dnů. Usnesení parlamentu - bod 3. Poslanecká sněmovna konstatuje, že po diskusi na 58. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se vládní krize nevyřešila, ale prohloubila.

Zdroje:

http://forum24.cz/unikatni-dokument-sobotkova-analyza-babisova-byznysu/

Autor: Richard Siemko | úterý 16.5.2017 20:36 | karma článku: 43.48 | přečteno: 2007x

Další články blogera

Richard Siemko

Římsko-katolická církev je nevyléčitelně nemocná

V předcházejících čtyřech článcích jsem uváděl důvody pádu římsko-katolické církve od původního učení apoštolů a proroků Nového zákona. Církve, jak si o ní čteme především v listech apoštola Pavla.

17.7.2017 v 18:59 | Karma článku: 21.82 | Přečteno: 771 | Diskuse

Richard Siemko

Důvody pádu římsko-katolické církve – 4 část

Co předcházelo tomu, že římsko-katolická církev je dnes největší náboženskou organizací? To jsem už popsal ve třech předcházejících částech. Dnes se snad konečně dostaneme k jádru věci.

16.7.2017 v 15:01 | Karma článku: 19.84 | Přečteno: 564 | Diskuse

Richard Siemko

Důvody pádu římsko-katolické církve – 3 část

Římsko-katolická církev je dnes největší náboženskou organizací. Počátek její dnešní podoby lze datovat od roku 590 do roku 1517 až do vzniku reformace. Počátkem bylo zvolení papeže Řehoře I.

15.7.2017 v 22:15 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 630 | Diskuse

Richard Siemko

Důvody pádu římsko-katolické církve – 2 část

Římsko-katolická církev je největším světovým náboženstvím! Největším co do počtů matrikových členů, ale také tam je největší počet pouze papírových křesťanů. To znamená sice pokřtěných, ale ne znovuzrozených.

15.7.2017 v 12:35 | Karma článku: 21.15 | Přečteno: 816 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaroslav Andrýsek

Bezpečnostní rám jako záminka pro násilí

Zavraždění dvou policistů zbraněmi ukrytými na Chrámové hoře v Jeruzalémě přimělo Izrael instalovat u vstupu na toto místo bezpečnostní rámy. Proč se toto opatření stalo záminkou pro další vraždy?

22.7.2017 v 20:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Šárka Bayerová

Martýrium s PPL...

... pokračovalo a pro mne naprosto nečekaně vyvrcholilo na úložném místě. Vážně jsem netušila, že může být ještě hůř...

22.7.2017 v 16:36 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 504 | Diskuse

Přemysl Kosejk

Jaroslav Kubera: Sociální systém? Výhoda pro politiky

V rozhovoru, který vznikal 10. července v Teplicích, se senátor, teplický primátor a krajský zastupitel Jaroslav Kubera rozhovořil o sportu, domácí politické scéně i problémech Evropské unie.

22.7.2017 v 12:30 | Karma článku: 24.23 | Přečteno: 947 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Redaktorka provokuje na Mácháči v burkinách. Zamachruje taky bikinami u Saúdů?

Redaktorka chtěla poukázat na xenofobii Čechů. Snažila se sebevíc, leč zůstalo jen u jejích hloupě sebestředných stesků, které si protiřečí i s jí natočeným videem. Dovolím si rovněž pochybovat, že by si pamatovala desítku citací.

22.7.2017 v 10:11 | Karma článku: 42.24 | Přečteno: 2325 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Chesterton neuvěřitelně aktuální

Výběr z citátů konzervativního myslitele Gilberta Keitha Chestertona (1874-1936), které znějí 81 let po jeho smrti neskutečně aktuálně.

22.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 15.23 | Přečteno: 252 | Diskuse
Počet článků 649 Celková karma 33.66 Průměrná čtenost 1530
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.