Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezprecedentní útok na demokracii a svobodu

16. 05. 2017 20:36:17
Takzvaných demokratických stran v čele s ČSSD. Níže uvádím důkazy, které mne vedou k takovému závěru.

Předseda ČSSD a premiér ČR před 14 dny zahájil kampaň proti místopředsedovi své vlády a ministru financí ČR pánu Babišovi. Záminkou mu údajně byla zpráva, kterou někdo nazval Sobotková analýza Babišova byznysu. Odkaz viz dole. Svou kampaň zahájil ohlášením demise vlády. Co následovalo v následujících dnech, jistě zájemci pozorně sledovali.

Zajímavé není ani tak pořadí a obsah jednotlivých kroků Sobotky a dalších aktérů, Bělobrádka, Kalouska a Fialy, ale především to, jak na celou kauzu tito aktéři reagovali a jaký postoj k této uměle vyvolané krizi zaujala média.

Co mne zarazilo především, bolo to, že Sobotka do omrzení opakoval stejná, očividně naučená slova a věty. Později začali jeho slova a formulace opakovat i další politici ČSSD. Na tom by nic zvláštního nebylo, kdyby se stejných formulací neuchopili i nejrozšířenější média, v čele s čt 24. Jako kdyby byli všichni naočkováni stejným vírem. Média si ke komentářům vybírala pouze ty komentátory, kteří byli ochotni opakovat stejnou mantru. Ti, kdo se nedopatřením vyjádřili jinak a odmítali opakovat, nebo potvrzovat vytvořené spekulace, již nebyli znovu žádaní o svůj názor. Myslím si, že jsem nebyl sám, kdo si toho všiml.

Dalším velkým a nemilým překvapením pro mne bylo, když se k Sobotkovým formulacím přidala opozice, v čele s ODS a TOP 09 slovy svých předsedů. Tady už to začalo zavánět komplotem.

Sice se všichni hlasitě obhajovali tím, že hájí demokracií a Babiš je ten, který demokracii prý ohrožuje, ale prezident Zeman jím svými kroky začal kazit jejich záměr. Proto se ani nelze divit, že ho ihned začali napadat a obviňovat, že straní Babišovi. Výhružky, že prezidenta napadnou ústavní stížností, jsou na denním pořádku a do omrzení je opakují i média. Dokonce neváhali podnítit k několika demonstracím a k mimořádné schůzi parlamentu. Jak jsem již psal ve svém článku zde, sice prosadili mimořádné usnesení, ale s docela směšným závěrem. Chtěli dokázat, že Babiš ovlivňoval nezávislá média, ale pouze se shodli na tom, že ovlivňoval svá média. Jestli v tom někdo vidí něco, proti demokracii, tak se nás snaží oblbnout. Když něco napíše Respekt, ozve se, vždyť patří Bakalovi, atd.

Kdybych si koupil noviny, nebo televizi, divil by se někdo, kdybych si zajistil, že budou obhajovat mé zájmy? Proč bych je jinak kupoval? Na první stránce idnes.cz je dole napsáno: Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.

Je třeba k tomu něco doplnit? Pracuji v jedné z větších firem ČR, a kdybych nějak nevyhověl firemní kultuře nebo dal najevo neloajalitu, asi bych byl propuštěn. Nikdo by to nenazval něčím proti demokratickým principům.

O tom, že celou krizi vyvolal Sobotka pouze za jediným účelem, zbavit se za každou cenu Babiše, a že se k němu nakonec přidaly i opoziční strany, ne všechny, již jsou mnozí docela přesvědčení. Takže se zákonitě nemůže jednat o ohrožení demokracie, ale pouze o ohrožení politiků a stran, kteří se sice nejhlasitěji ohánějí do omrzení slovy o demokracii, ale jen když jsou ohroženy jejich zajištěné nadstandardní příjmy. Z čehož vyplývá jediný závěr, ti, kdo nejhlasitěji křičí o ohrožení demokracie, ji svým křikem nejvíce ohrožují! Tím zároveň útočí na naše svobody! Jestli se veřejnoprávní média k těmto útokům připojují, vlastně omezují svobodu projevu danou ústavou.

Charakter strany není determinován slovy, ale chováním. Zkuste si přestat všímat slov politiků a jejich stran, a začít sledovat jejich činy. Sobotka a jiní politici ČSSD a dalších takzvaných tradičních demokratických stran mají plna ústa slov, ale dělají vše pro to, aby krizi neukončili, ale pouze vygradovali, viz usnesení mimořádné schůze parlamentu a další kroky posledních dnů. Usnesení parlamentu - bod 3. Poslanecká sněmovna konstatuje, že po diskusi na 58. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se vládní krize nevyřešila, ale prohloubila.

Zdroje:

http://forum24.cz/unikatni-dokument-sobotkova-analyza-babisova-byznysu/

Autor: Richard Siemko | úterý 16.5.2017 20:36 | karma článku: 43.57 | přečteno: 2026x

Další články blogera

Richard Siemko

Islámský terorismus

Pokud nelhal překlad projevu prezidenta Trumpa v OSN, neváhal vyslovit to, co je leckde mediálně nepřípustné. Jednoznačně označil teroristy, kteří své masové vraždy páchají se zvoláním Alláhu Akbar, jako Islámský terorismus.

19.9.2017 v 18:59 | Karma článku: 33.04 | Přečteno: 1097 | Diskuse

Richard Siemko

O čem budou blížící se volby

Nepochybuji o tom, že současné parlamentní strany nás budou i nadále krmit tématy ze svých volebních programů, levné práci, nízké daně, demokracie a svoboda, atd.

17.9.2017 v 15:30 | Karma článku: 36.49 | Přečteno: 1985 | Diskuse

Richard Siemko

Slovo kříže může být řešením

V poslední době se mnozí lidé, v souvislosti s tím, co se děje kolem migrační vlny do států Evropské unie, obracejí ke křesťanským kořenům.

13.9.2017 v 17:32 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 535 | Diskuse

Richard Siemko

Není hanobení jako hanobení

Svou úvahou bych chtěl upozornit na něco, co lze vidět v opatřeních a směrnicích EU. Konkrétně se mi jedná o Rámcové rozhodnutí Rady EU o boji proti některým formám a projevům rasismu a xenofobie prostřednictvím trestního práva.

10.9.2017 v 15:24 | Karma článku: 38.18 | Přečteno: 987 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Dvořák

Je lepší být nezdravým Čechem než být zdravým Afgháncem?

Jedna britská klinika plastických operací kromě vynikající zkrášlovací praxe je rovněž významným vědeckým pracovištěm.

26.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 17.16 | Přečteno: 440 | Diskuse

Karel Babica

Contradictio in adjecto naše soudy nezajímá!

Ale možná je naše soudnictví OK. A chybu hledejme v neobratném vyjádřování novináře způsobeném "misunderstandingem". Vlastně nakonec ani novinář za nic nemůže, vinna patrně bude jazyková bariéra, která může úplně za všechno.

26.9.2017 v 19:50 | Karma článku: 14.45 | Přečteno: 245 | Diskuse

Aleš Hodina

Homosexuální osvojení neprojdou

Vcelku bez povšimnutí médií zůstala skutečnost, že končící Poslanecká sněmovna už rozhodně nestihne projednat novelu zákona o registrovaném partnerství.

26.9.2017 v 19:01 | Karma článku: 21.48 | Přečteno: 455 | Diskuse

Jiří Goldman

Existují v podstatě jen dvě základní koncepce života a politiky

Při pohledu na politický vývoj ve světě vidím jen dvě základní koncepce politického a společenského života.

26.9.2017 v 17:52 | Karma článku: 4.25 | Přečteno: 152 | Diskuse

Adam Mikulášek

Tak nám papeže Františka obvinili z kacířství

Zní to možná archaicky, ovšem jde o to, že papež podle konzervativních kruhů církve hlásá bludné učení. Podle mého je papež ještě něco horšího, trojský kůň v cizích službách.

26.9.2017 v 17:08 | Karma článku: 28.08 | Přečteno: 628 | Diskuse
Počet článků 670 Celková karma 38.74 Průměrná čtenost 1534
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.