Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Islámský a křesťanský radikalismus

25. 05. 2017 18:57:30
Islámský radikalismus a jeho násilné projevy představují v současné době jeden z nejvíce sledovaných fenoménů týkajících se bezpečnosti, viz poslední sebevražedný útok v Manchesteru.

Před více jak šesti léty jsem zde zveřejnil článek na podobné téma: Islámský a křesťanský fundamentalismus. Tehdy jsem samozřejmě nemohl tušit, jak se za těch 6 let změní situace na středním východě a především v EU. Pro připomenutí zopakuji poslední dva odstavce:

Křesťanství postihla největší porážka v dobách, kdy císař Konstantin z něho učinil státní náboženství. Od té doby bylo zneužíváno pro politické cíle vládců tehdejší doby, kteří neváhali šířit křesťanství mečem. Dnes se tak již díky Bohu neděje.

Totéž se dnes děje v Arabských zemích. A tak nejdůležitější otázkou dnešních dnů je, co bude následovat po revoluční vlně, která se šíří Arabskými zeměmi. Zda dojde k odluce Arabských státu od náboženství Islámu, nebo naopak zda se celá situace ještě nevyhrotí k většímu fanatismu Islamistů.

Dnes se bohužel i ta nejhorší tušení ukázala jako slabý odvar kruté reality. Sice jsme už dříve slýchávali o sebevražedných útočnících, ale nedokázali jsme si připustit možnost, že se tyto sebevražedné útoky budou týkat i našich zemí a nás osobně. Mezi tím vznikl Islámský stát, a jak můžeme číst a slyšet, získává pomocníky a aktivní bojovníky i mezi těmi muslimy, kteří v Evropských státech žijí již desítky let.

Většinou dnes slýcháváme, že tito sebevražední útočníci byli psychicky nemocní jedinci, nebo kriminální živly. O tom přece nikdo z normálních lidí nepochybuje, vždyť psychicky zdravý jedinec, vychovávány v rodinách s křesťanskými kořeny, nemůže uvažovat takto zvráceně. Rodiče a ve školách nás učili základní křesťanské pravidlo: Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele. A všichni jsme to vždy chápali tak, že když jsou naši přátelé v ohrožení života, a existuje možnost je zachránit, lze v krajním případě riskovat i svůj život a nikdo to nebude chápat jako sebevraždu, ale jako nejvyšší možnou oběť!

V kontrastu s tímto křesťanským postojem vidíme, že muslimové a muslimská víra připouští sebevražedné útoky ne za záchranu svých přátel, ale za účelem zabití co největšího počtu jinověrců, a to pouze z ryze osobních a sobeckých důvodů. Někteří sebevražední útočníci uvěří tomu, že budou odměněni, jiní jsou k tomu donuceni strachem o své blízké a jiní jsou okolím oslavováni jako ti nejhorlivější vyznavači muslimské víry. Já osobně vidím hlavní problém v tom, že většina ostatních, takzvaných umírněných muslimů, je vůči těmto extrémům v projevech muslimské víry pasivní. Což může mít pouze jedinou příčinu, muslimští učitelé neznají křesťanské zásady a proto je ani nemůžou vyučovat. Prostě řečeno, muslimská a křesťanská kultura se odlišují tak radikálně, že neexistuje možnost koexistence na jednom území. Útoky na křesťany v muslimských zemích jsou čím dál tím častější. Bohužel se tyto útoky netýkají pouze muslimských zemí. Spolu s muslimy se přestěhovaly i do křesťanských zemí.

Na druhé straně si musíme poctivě přiznat, že s velkou pravděpodobností jsou psychicky nemocní jedinci i mezi vrcholnými politiky Evropské unie a ve vládách většiny evropských zemí. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak může člověk vychovávány v zemích s křesťanskými kořeny uvažovat, že lze tyto dvě nesmiřitelné kultury spojovat. Copak neví, že Islám byl vytvořen satanskými duchy jako protipól křesťanství? Padlý anděl, který se vydával za Gabriela, nadiktoval psychicky nemocnému Mohamedovi takovou snůšku navzájem si protiřečících výroků, že z toho musí každý upřímný a horlivý muslim zblbnout. Nedivím se jím, že nevědí jak se správně chovat a jaký postoj zaujmout k zvěrstvům páchaným ve jménu Alláha.

PS. Zrovna jsem pustil čt24 a probíhá tam rozhovor s nějakým bezpečnostním analytikem. Zaujala mne pouze poznámka moderátorky. Prý se musíme naučit žít s tím, že nebudeme vědět hodinu ani místo, kdy můžeme o život přijít i my nebo naši nejbližší. S tímto výrokem nelze souhlasit, můžeme se účinně bránit. Jen nechápu, proč se nám snaží moderátorka Tvarůžkova nalhávat, že nemůžeme nic udělat. Skutečně jsme na tom už tak špatně, že nelze zvrátit lživou kampaň multikultura listů? Copak nedokážeme správně pojmenovat problém a lidi, co na této lži kampani parazitují?

Autor: Richard Siemko | čtvrtek 25.5.2017 18:57 | karma článku: 41.41 | přečteno: 1244x

Další články blogera

Richard Siemko

Islámský terorismus

Pokud nelhal překlad projevu prezidenta Trumpa v OSN, neváhal vyslovit to, co je leckde mediálně nepřípustné. Jednoznačně označil teroristy, kteří své masové vraždy páchají se zvoláním Alláhu Akbar, jako Islámský terorismus.

19.9.2017 v 18:59 | Karma článku: 33.04 | Přečteno: 1097 | Diskuse

Richard Siemko

O čem budou blížící se volby

Nepochybuji o tom, že současné parlamentní strany nás budou i nadále krmit tématy ze svých volebních programů, levné práci, nízké daně, demokracie a svoboda, atd.

17.9.2017 v 15:30 | Karma článku: 36.49 | Přečteno: 1985 | Diskuse

Richard Siemko

Slovo kříže může být řešením

V poslední době se mnozí lidé, v souvislosti s tím, co se děje kolem migrační vlny do států Evropské unie, obracejí ke křesťanským kořenům.

13.9.2017 v 17:32 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 535 | Diskuse

Richard Siemko

Není hanobení jako hanobení

Svou úvahou bych chtěl upozornit na něco, co lze vidět v opatřeních a směrnicích EU. Konkrétně se mi jedná o Rámcové rozhodnutí Rady EU o boji proti některým formám a projevům rasismu a xenofobie prostřednictvím trestního práva.

10.9.2017 v 15:24 | Karma článku: 38.18 | Přečteno: 987 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Dvořák

Je lepší být nezdravým Čechem než být zdravým Afgháncem?

Jedna britská klinika plastických operací kromě vynikající zkrášlovací praxe je rovněž významným vědeckým pracovištěm.

26.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 457 | Diskuse

Karel Babica

Contradictio in adjecto naše soudy nezajímá!

Ale možná je naše soudnictví OK. A chybu hledejme v neobratném vyjádřování novináře způsobeném "misunderstandingem". Vlastně nakonec ani novinář za nic nemůže, vinna patrně bude jazyková bariéra, která může úplně za všechno.

26.9.2017 v 19:50 | Karma článku: 14.45 | Přečteno: 250 | Diskuse

Aleš Hodina

Homosexuální osvojení neprojdou

Vcelku bez povšimnutí médií zůstala skutečnost, že končící Poslanecká sněmovna už rozhodně nestihne projednat novelu zákona o registrovaném partnerství.

26.9.2017 v 19:01 | Karma článku: 21.48 | Přečteno: 457 | Diskuse

Jiří Goldman

Existují v podstatě jen dvě základní koncepce života a politiky

Při pohledu na politický vývoj ve světě vidím jen dvě základní koncepce politického a společenského života.

26.9.2017 v 17:52 | Karma článku: 4.25 | Přečteno: 153 | Diskuse

Adam Mikulášek

Tak nám papeže Františka obvinili z kacířství

Zní to možná archaicky, ovšem jde o to, že papež podle konzervativních kruhů církve hlásá bludné učení. Podle mého je papež ještě něco horšího, trojský kůň v cizích službách.

26.9.2017 v 17:08 | Karma článku: 28.38 | Přečteno: 630 | Diskuse
Počet článků 670 Celková karma 38.74 Průměrná čtenost 1534
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.