Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ohrozila válka v ulicích Hamburku svobodu a demokracii?

11. 07. 2017 12:22:19
V průběhu summitu G20 vypukla pouliční válka a šokovala místní obyvatele. Tak komentoval násilné demonstrace reportér IDNES.cz.

Podobné demonstrace nejsou nic výjimečného, probíhají téměř při každém setkání G20 a v některých případech se změnily v násilí. V minulosti jsme mohli zaznamenat již mnoho podobných demonstraci proti kapitalismu i při jiných příležitostech. Co je pro podobné demonstrace společné, že vždy když došlo k násilnostem, nebo ničení majetku, v mnoha případech policie zasahovala neefektivně a až podezřele pasivně. Jako kdyby měly policejní jednotky instrukce, že nesmí používat přiměřené prostředky, ale pouze omezené a prakticky neúčinné. Jako kdyby nevadilo, že auta hoří a obchody jsou ničeny, hlavně to nějak přežít, městské služby to pak uklidí a pojišťovny zaplatí. Nevadí ani, že jsou stovky zraněných policistů, a stovky zatčených aktivistů.

Jsou tyto demonstrace a jejich vysoce neefektivní potlačování jen jedním z projevů ve svobodné a demokratické společnosti anebo jedním příznakem nemoci demokracie, nebo předzvěstí jejího konce?

Abychom dospěli ke správné odpovědi, musíme si především položit správnou otázku. Proč vlády takzvaných demokratických zemí, které se především ohánějí svobodou svých obyvatel a jejich právy, dopouštějí takové demonstrace, které se zvrhnou v násilí, rabování a poškozování majetku? Není to jen proto, že tím vytvářejí prostor, který má být ventilem pro ty, kdo jsou nespokojení se životem, a dát jím zdání svobody? Jednou za čas dovolí těm největším křiklounům, aby se mohli vyřádit, i když při tom zpravidla utrpí škodu jen střední třída a menší podnikatelé, kterým to nakonec uhradí pojišťovny.

Ty skutečné vrcholné elity jsou pod ochranou a na vše hledí za sklem svých bezpečných limuzín a rezidencí. Ti nejvíc poškození se nesmí bránit. Proč? Protože by se museli zodpovídat za způsobená zranění. Není se co divit, kolik už u nás proběhlo případů, kdy se vyšetřovala především přiměřenost sebeobrany, ale skoro nikdy se neřešilo to, že útočník nebo zloděj vyvolal sebeobranu svým nezákonným jednáním.

Není to poprvé, co tady píšu následující názor. Jestli někdo vědomě porušuje zákon, nemá právo se dožadovat ochrany zákonem. Jinak řečeno, přestupníci porušováním zákona vyjadřuji nesouhlas s tímto zákonem. Takže jednají především v rozporu sami se sebou, se svým vnitřním já.

Domnělá svoboda demonstrantů jím umožňuje činit pouze to, co nepoškodí prestiž země, ekonomiku a blahobyt elit, kteří jsou stejně oddělení od normálních lidí hradbou privilegií. Tito takzvaní aktivisté, kteří organizují podobné demonstrace, by se především měli zamyslet nad tím, že svoboda, kterou mají, náleží jen v právu dopouštět se činů s nižším významem. Jejich protesty proti útlaku uškodí především nevinným lidem, kteří mají stejně daleko k rozhodování o podobných záležitostech.

Jsou to především vládci, kteří nám neustále tvrdí, že je třeba chránit svobodu a demokracii. Před kým? Položili jste si někdy takovou otázku? Kdo jsou domnělí nepřátelé? Jde jen o strašáky, s jejichž pomocí nás nutí, abychom obětovali všechno. A co je mnohem horší, podřizují si naši psychiku, řídí naše myšlenky a city falešným směrem. Podívejme se na vědce, ti vždy pomáhali vládcům vynalézat stroje, nástroje a zbraně pro boj s domnělými nepřáteli svobody a demokracie. Nebo umělce, kteří vymýšlejí zábavu k oblbování lidí lstivými slovy a křivením pravdy.

Životní pravda se získává tisíciletou zkušeností národa. Jak si potom vysvětlit snahy vlád posledních několika desítek let, vnutit nám myšlenku multikulturalismu, která je očividně v rozporu s tisíciletými zkušenostmi? Kde můžeme nalézt kritéria a pravdu o tom, jak společnost řídit ke spokojenosti všech obyvatel? Já osobně neznám jiná kritéria a jinou pravdu, než lze nalézt v Božím slově. Pravda je zároveň spravedlnost a lež se rodí ze strachu. Není třeba trvat na příliš přesných definicích, jak můžeme vidět například na směrnicích EU. My starší jsme to zažili už v minulosti, a proto jsme i citliví na současné snahy úředníků EU regulovat život do nejmenších podrobností. Pravda je pouze jedna, ale všichni ji posuzujeme subjektivně, je to vládce, jež se každému zjevuje rozdílně.

http://zpravy.idnes.cz/hamburk-summit-g20-protesty-radikalove-dh7-/zahranicni.aspx?c=A170708_113757_zahranicni_fka

Autor: Richard Siemko | úterý 11.7.2017 12:22 | karma článku: 29.58 | přečteno: 731x

Další články blogera

Richard Siemko

Římsko-katolická církev je nevyléčitelně nemocná

V předcházejících čtyřech článcích jsem uváděl důvody pádu římsko-katolické církve od původního učení apoštolů a proroků Nového zákona. Církve, jak si o ní čteme především v listech apoštola Pavla.

17.7.2017 v 18:59 | Karma článku: 21.82 | Přečteno: 771 | Diskuse

Richard Siemko

Důvody pádu římsko-katolické církve – 4 část

Co předcházelo tomu, že římsko-katolická církev je dnes největší náboženskou organizací? To jsem už popsal ve třech předcházejících částech. Dnes se snad konečně dostaneme k jádru věci.

16.7.2017 v 15:01 | Karma článku: 19.84 | Přečteno: 564 | Diskuse

Richard Siemko

Důvody pádu římsko-katolické církve – 3 část

Římsko-katolická církev je dnes největší náboženskou organizací. Počátek její dnešní podoby lze datovat od roku 590 do roku 1517 až do vzniku reformace. Počátkem bylo zvolení papeže Řehoře I.

15.7.2017 v 22:15 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 630 | Diskuse

Richard Siemko

Důvody pádu římsko-katolické církve – 2 část

Římsko-katolická církev je největším světovým náboženstvím! Největším co do počtů matrikových členů, ale také tam je největší počet pouze papírových křesťanů. To znamená sice pokřtěných, ale ne znovuzrozených.

15.7.2017 v 12:35 | Karma článku: 21.15 | Přečteno: 816 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jaroslav Andrýsek

Bezpečnostní rám jako záminka pro násilí

Zavraždění dvou policistů zbraněmi ukrytými na Chrámové hoře v Jeruzalémě přimělo Izrael instalovat u vstupu na toto místo bezpečnostní rámy. Proč se toto opatření stalo záminkou pro další vraždy?

22.7.2017 v 20:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 18 | Diskuse

Šárka Bayerová

Martýrium s PPL...

... pokračovalo a pro mne naprosto nečekaně vyvrcholilo na úložném místě. Vážně jsem netušila, že může být ještě hůř...

22.7.2017 v 16:36 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 493 | Diskuse

Přemysl Kosejk

Jaroslav Kubera: Sociální systém? Výhoda pro politiky

V rozhovoru, který vznikal 10. července v Teplicích, se senátor, teplický primátor a krajský zastupitel Jaroslav Kubera rozhovořil o sportu, domácí politické scéně i problémech Evropské unie.

22.7.2017 v 12:30 | Karma článku: 24.23 | Přečteno: 939 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Redaktorka provokuje na Mácháči v burkinách. Zamachruje taky bikinami u Saúdů?

Redaktorka chtěla poukázat na xenofobii Čechů. Snažila se sebevíc, leč zůstalo jen u jejích hloupě sebestředných stesků, které si protiřečí i s jí natočeným videem. Dovolím si rovněž pochybovat, že by si pamatovala desítku citací.

22.7.2017 v 10:11 | Karma článku: 42.23 | Přečteno: 2307 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Chesterton neuvěřitelně aktuální

Výběr z citátů konzervativního myslitele Gilberta Keitha Chestertona (1874-1936), které znějí 81 let po jeho smrti neskutečně aktuálně.

22.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 15.23 | Přečteno: 248 | Diskuse
Počet článků 649 Celková karma 33.66 Průměrná čtenost 1530
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.