Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rodina je páteř národa a základ státu

4. 08. 2017 22:08:35
Morální soustava společnosti se hroutí jednoduše proto, že její základy jsou narušeny. Ti, kdo především usilují o zrušení tradičního pojetí rodiny, jsou nepřátelé národů a společnosti.

Je zajímavé, jak všechno souvisí se vším. Například význam manželství je určen v první biblické knize Genesis, kde je záznam o historicky prvním spojení muže a ženy v manželství.

Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je stvořil. A Bůh jim požehnal a řekl jim: „Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“

Ti, kdo usilují o podkopání základů křesťanského učení o rodině, se snaží především narušit základy tohoto učení. Jsou-li základy narušeny nebo odstraněny, celá křesťanská stavba hodnot se nakonec zhroutí. Je tato představa o tom, jak má vypadat manželství podle přirozeného řádu vypadat nepřirozená? Co nás učili rodiče? Měli-li jsme oba rodiče jako vychovatele k přirozenému stavu věcí, jistě nepřemýšlíme o tom, že je přirozené mít rozvedené rodiče, nebo odloučené rodiče, nebo nedej bože dva muže nebo dvě ženy za rodiče. Rodiče především chtějí, aby jejich děti pochopily, co je přirozené a co nepřirozené. Chtějí, aby jejich děti vnímaly lásku rodičů a následovaly jejich přirozenou touhu.

Co ovšem můžou předat dětem rodiče, kteří žijí v nepřirozeném rodinném stavu? Jak můžou předat svým dětem přirozenost, když žijí nepřirozeně? Jak můžou naučit své děti plodit a množit se, když to v jejich nepřirozeném stavu nejde? Copak můžou dva muži nebo dvě ženy naučit své potomky plodit děti? Nemůžou. To jím nejde vysvětlit tak, aby to svým dětským rozumem pochopily. Jistě to jde, namítnou takoví nepřirození rodiče, ale za jakou cenu? Za cenu deformace jejich psychiky.

V Genesis 2 kapitole si čteme: A Hospodin Bůh utvořil z žebra, které vzal z člověka, ženu a přivedl ji k němu. Člověk zvolal: „Toto je kost z mých kostí a tělo z mého těla! Ať muženou se nazývá, vždyť z muže vzata jest.“ Proto opustí muž svého otce i matku a přilne ke své ženě a stanou se jedním tělem.

Pokud to neznáte, toto jsou základy manželství podle Božího řádu. Tento text mu dává smysl a řád. Smysl nejen tělesný, ale především duchovní. Bůh vzal prach a učinil člověka – muže. Z jeho boku – žebra, potom stvořil ženu. Nevidíte z toho jednoznačný význam pro jednotu? Manžel a manželka jsou v manželství jedno, protože muž a ženy byli historicky jedno tělo. Muž a žena mají lnout jeden k druhému, jako by neměli rodiče, stejně jako je neměli Adam s Evou. V tomto spočívá duchovní význam jednoty manželů.

Rodina má zrcadlit obraz Boží podstaty. Otec, Duch svatý a Syn. Rodina spočívá ve svazku muže a ženy. Jeden muž pro jednu ženu na celý život. Jinak byl svatební slib pouze bezduchým slibem. Proč musí být manželství mezi mužem a ženou, a ne pro dva muže nebo dvě ženy? Protože Bůh stvořil muže a ženu, a tak ustanovil standard. Bůh uzákonil manželství a určil muži a ženě jejich zvláštní role. Bůh stvořil Adama a Evu – ne dva muže či dvě ženy. Tím stanovil jasný úkol, formu a charakter první rodiny v historii. Proto apoštol Pavel učí, že homosexualita je hanebnost, která odporuje Bohu a rozbíjí rodinu (Římanům 1,26-27). Homosexualita především neumožňuje plnit prvotní roli rodiny. Plodit a množit se, naplnit zemi a podmanit si veškeré další stvoření Boží. „Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“

Chce-li si někdo podmaňovat a panovat, musí především jednat v souladu s Božím řádem. Základem tohoto řádu je poslušnost Božího řádu. Prvním příkazem je ctít Boží uspořádaní rodiny – muže a ženy, jako základu stvoření a jeho existence.

Země s multikulturním a homosexuálním zaměřením zcela očividně popírají tento Boží řád a přivolávají na sebe Boží soud. Jestli si někdo z vás myslí, že lidské slučování národů zůstane bez trestu, nepochopil základy křesťanství.

Autor: Richard Siemko | pátek 4.8.2017 22:08 | karma článku: 39.30 | přečteno: 867x

Další články blogera

Richard Siemko

Islámský terorismus

Pokud nelhal překlad projevu prezidenta Trumpa v OSN, neváhal vyslovit to, co je leckde mediálně nepřípustné. Jednoznačně označil teroristy, kteří své masové vraždy páchají se zvoláním Alláhu Akbar, jako Islámský terorismus.

19.9.2017 v 18:59 | Karma článku: 33.04 | Přečteno: 1097 | Diskuse

Richard Siemko

O čem budou blížící se volby

Nepochybuji o tom, že současné parlamentní strany nás budou i nadále krmit tématy ze svých volebních programů, levné práci, nízké daně, demokracie a svoboda, atd.

17.9.2017 v 15:30 | Karma článku: 36.49 | Přečteno: 1985 | Diskuse

Richard Siemko

Slovo kříže může být řešením

V poslední době se mnozí lidé, v souvislosti s tím, co se děje kolem migrační vlny do států Evropské unie, obracejí ke křesťanským kořenům.

13.9.2017 v 17:32 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 535 | Diskuse

Richard Siemko

Není hanobení jako hanobení

Svou úvahou bych chtěl upozornit na něco, co lze vidět v opatřeních a směrnicích EU. Konkrétně se mi jedná o Rámcové rozhodnutí Rady EU o boji proti některým formám a projevům rasismu a xenofobie prostřednictvím trestního práva.

10.9.2017 v 15:24 | Karma článku: 38.18 | Přečteno: 987 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Dvořák

Je lepší být nezdravým Čechem než být zdravým Afgháncem?

Jedna britská klinika plastických operací kromě vynikající zkrášlovací praxe je rovněž významným vědeckým pracovištěm.

26.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 17.85 | Přečteno: 457 | Diskuse

Karel Babica

Contradictio in adjecto naše soudy nezajímá!

Ale možná je naše soudnictví OK. A chybu hledejme v neobratném vyjádřování novináře způsobeném "misunderstandingem". Vlastně nakonec ani novinář za nic nemůže, vinna patrně bude jazyková bariéra, která může úplně za všechno.

26.9.2017 v 19:50 | Karma článku: 14.45 | Přečteno: 250 | Diskuse

Aleš Hodina

Homosexuální osvojení neprojdou

Vcelku bez povšimnutí médií zůstala skutečnost, že končící Poslanecká sněmovna už rozhodně nestihne projednat novelu zákona o registrovaném partnerství.

26.9.2017 v 19:01 | Karma článku: 21.48 | Přečteno: 457 | Diskuse

Jiří Goldman

Existují v podstatě jen dvě základní koncepce života a politiky

Při pohledu na politický vývoj ve světě vidím jen dvě základní koncepce politického a společenského života.

26.9.2017 v 17:52 | Karma článku: 4.25 | Přečteno: 153 | Diskuse

Adam Mikulášek

Tak nám papeže Františka obvinili z kacířství

Zní to možná archaicky, ovšem jde o to, že papež podle konzervativních kruhů církve hlásá bludné učení. Podle mého je papež ještě něco horšího, trojský kůň v cizích službách.

26.9.2017 v 17:08 | Karma článku: 28.38 | Přečteno: 630 | Diskuse
Počet článků 670 Celková karma 38.74 Průměrná čtenost 1534
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.