Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Špinaví, špinavější a nejšpinavější v parlamentu ČR

11. 05. 2017 16:37:19
Včerejší rozprava mimořádného zasedání poslanců parlamentu byla pro mnohé občany velkým rozčarováním. Kdo jí sledoval, musel prožívat psychické utrpení a chaos v mysli ze zcela protichůdných argumentů

Komu máme dát za pravdu? Nejdříve si vysvětleme nadpis: Takoví, kteří už nejsou čistí. Špinavější jsou ti špinaví, kteří se více zašpinili. A nejšpinavější se už více nemůžou zašpinit.

Několik hodin jsem obětoval sledování vystoupení řečníků a jejich faktických poznámek. Postupně jsem si ověřil svůj dojem, že záměrem této parlamentní schůze byl pokus, jak se zbavit Babiše za každou cenu, i za cenu manipulace a lží. Takový jsem získal dojem, když jsem poslouchal přenos z parlamentu z mimořádné schůze svolané z iniciativy ODS a TOP 09. Vůbec se nebudu divit tomu, když se mnou nebudete souhlasit. Co se chystám napsat, bude pro mnohé nepříjemné.

Ze svého dospívaní si docela dobře pamatuji, jak jsem postupně procházel fázemi zašpinění, jak skloňuji na začátku. Kdykoliv jsem si zvykl na svou novou míru zašpinění, začal jsem se považovat za čistého. Ve svých očích jsem byl skoro vždy čistý, neboť lidské svědomí se dokáže do určité míry přizpůsobit dlouhodobé realitě.

Vztáhnu-li svou zkušenost na vystupující politiky, mohli jsme sledovat, jak si politici navzájem poměřují svou morální úroveň. U některých z nejstarších mne zarazilo, jak jsou schopní předstírat nejvyšší morální úroveň i přesto, že by si měli být docela dobře vědomí svých minulých poklesků. To, že něco ve svých životech prožili nějaké dramatické události, je ještě neopravňuje se na druhé povyšovat. Zkušený člověk, který se ze svých poklesků poučil, by se měl vyvarovat emocí, neboť ty nikdy nejsou dobrým rádcem.

Drtivá většina vystoupení řečníků byla plná emocí a předstíraným spravedlivým rozhořčením. Střízlivě snad vystupovali pouze dva. Nechci jmenovat, není to totiž předmětem mé úvahy. Mým záměrem je poukázat na neproduktivnost této schůze. Když se různě zašpinění politici začnou bavit o tom, kdo z nich je špinavější, nikdy se nemůžou shodnout. Mnozí jsou již tak otrlí, že nemůžou spravedlivě poměřovat morální úroveň druhých. Jediným způsobem, jak poslance zbavit špíny, je poslat všechny do sprch. Až se všichni vykoupou, teprve potom můžou pochopit, jak byli špinaví a ve svých hodnoceních nespravedliví.

Velice trefná jsou následující slova: Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ? Anebo jak to, že říkáš svému bratru: ‚Dovol, ať ti vyjmu třísku z oka‘ – a hle, trám ve tvém vlastním oku! Pokrytče, nejprve vyjmi ze svého oka trám, a pak teprve prohlédneš, abys mohl vyjmout třísku z oka svého bratra.

Tento text je především určen lidem, kteří rádi soudí druhé lidi. Což jak jste jistě pochopili je právě tento příklad z parlamentu. Autorem této mimořádné schůze parlamentu byly především ODS a TOP 09, s tichým souhlasem ČSSD.

Na závěr se musím podělit o překvapení nad výsledkem hlasování poslanecké sněmovny na téma:

Zneužívání moci ministrem financí Andrejem Babišem vůči nezávislým institucím demokratické společnosti.

Následujícímu usnesení se ani nedivím, ukazuje na neschopnost poslanců rozhodovat bez chyb a spravedlivě. Necelá stovka poslanců si odhlasovali, že jsou pokrytci a neschopní ani uvážit, co navrhují a co potom schválí. Viz schválené usnesení:

Na závěr svého jednání ve středu 10. května přijala Poslanecká sněmovna následující usnesení:

1. Poslanecká sněmovna konstatuje, že místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš ve svých veřejných vystoupeních opakovaně lhal a zneužíval svá média ke kompromitaci politických soupeřů.

2. Poslanecká sněmovna vyzývá prezidenta České republiky Miloše Zemana, aby při výkonu své funkce důsledně a bez zbytečného odkladu dodržoval Ústavu České republiky.

3. Poslanecká sněmovna konstatuje, že po diskusi na 58. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se vládní krize nevyřešila, ale prohloubila.

4. Poslanecká sněmovna žádá předsedu vlády, aby na nejbližší schůzi Poslanecké sněmovny bez zbytečného odkladu podal informaci o postupu řešení vládní krize.

Vidíte ten protimluv? „zneužíval svá média“. Jak může někdo zneužít své vlastnictví? Takže nezneužíval moc vůči nezávislým institucím. Schůze tedy byla zcela zbytečná? Ne, ukázala, kteří z poslanců jsou pokrytci.

Jak jsem psal v předcházejících článcích, Babiš není sám, kdo opakovaně lže. Rozdíl mezi Sobotkou a Babišem je v tom, že Sobotka lhal opakovaně nezávislým médiím. A co považuji za vrchol ironie a prokázaní neschopností některých poslanců, nakonec si odhlasují navzájem si protiřečící výroky a přiznáni, že vlastně krizi nevyřešili, ale prohloubili.

PS. Dobře si pamatujete, kdo za tímto nesmyslným pokusem stál, především Kalousek, Fiala a Sobotka.

Autor: Richard Siemko | čtvrtek 11.5.2017 16:37 | karma článku: 43.38 | přečteno: 1909x

Další články blogera

Richard Siemko

Příklady táhnou, bohužel i ty špatné

V minulosti jsme bydleli v oblasti, kde žila poměrně velká část Romů a jiných nepřizpůsobivých občanů. Velká část z nich žila pouze ze sociálních dávek.

14.11.2017 v 17:37 | Karma článku: 34.78 | Přečteno: 1093 | Diskuse

Richard Siemko

Život na dluh

Život na dluh je tak rozšířenou součástí běžného života, že se dnes nikdo ani nad tím nepozastavuje. Pozor, nemyslím tím dluh finanční, ale dluh života.

13.11.2017 v 19:18 | Karma článku: 19.37 | Přečteno: 691 | Diskuse

Richard Siemko

Piráti si ukousli příliš velké sousto

Je docela možné, že ho nebudou schopni strávit a zadusí se. Aspoň takový jsem získal dojem po přečtení dnešního článku na idnes.

11.11.2017 v 12:10 | Karma článku: 42.87 | Přečteno: 3057 | Diskuse

Richard Siemko

Debata prezidentských kandidátů

Včera jsme mohli na idnes v přímém přenosu sledovat první předvolební klání sedmi kandidátů na prezidenta. Nevydržel jsem do konce, neboť to bylo docela nudné a ubohé.

9.11.2017 v 15:41 | Karma článku: 36.99 | Přečteno: 1249 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Finanční dopady oslav na prezidentské kandidáty

V pondělí by mohlo být pozdě, řekli si po pátečních oslavách 17. Listopadu bdělí strážci finanční průhlednosti prezidentských kampaní, a hned ráno osobně některé z uchazečů oslovili přímo v bydlišti.

18.11.2017 v 19:52 | Karma článku: 7.55 | Přečteno: 90 | Diskuse

Jindřich Pacovský

Stát (proč ne) jako firma

Už dlouho mě překvapuje, jak je ve značném procentu populace rozšířená přitažlivost výroku "vést stát jako firmu", který pochází od Andreje Babiše. Proč je tento požadavek pochybný?

18.11.2017 v 19:00 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 208 | Diskuse

Pavel Kamas

Bojíme se politiků, ale počítačů nikoli. Proč?

Éter je toho plný. Ten politik je neřád a onen nám bere svobodu. Aspoň to nejsou šedé eminence, které také ovlivňují naše životy. A co teprve šedá eminence, na kterou si ani nemohu sáhnout? Naposledy můj život omezilo hloupé auto.

18.11.2017 v 18:19 | Karma článku: 8.69 | Přečteno: 167 | Diskuse

Alena Stratilová

Jazyková bariera ve vlastních řadách a vlastním státě

Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. Jením z mnoha důvodů, které jsou slyšet, a proč se bojíme přijmout a pomoci lidem odjinud. Mimo jiného je to i neznalost jazyka, paradoxně našeho rodného jazyka.

18.11.2017 v 18:08 | Karma článku: 6.40 | Přečteno: 234 | Diskuse

Jitka Mikysková

Tajná dohoda s tzv. Islámským státem

Podle blízkovýchodního reportéra BBC Quentina Sommervilla existuje dohoda mezi Američany podporovanými kurdsko-arabskými Syrskými demokratickými silami (SDF) a radikály z tzv. Islámského státu,

18.11.2017 v 14:38 | Karma článku: 23.90 | Přečteno: 641 | Diskuse
Počet článků 691 Celková karma 36.26 Průměrná čtenost 1546
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.