Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Islámský a křesťanský radikalismus

25. 05. 2017 18:57:30
Islámský radikalismus a jeho násilné projevy představují v současné době jeden z nejvíce sledovaných fenoménů týkajících se bezpečnosti, viz poslední sebevražedný útok v Manchesteru.

Před více jak šesti léty jsem zde zveřejnil článek na podobné téma: Islámský a křesťanský fundamentalismus. Tehdy jsem samozřejmě nemohl tušit, jak se za těch 6 let změní situace na středním východě a především v EU. Pro připomenutí zopakuji poslední dva odstavce:

Křesťanství postihla největší porážka v dobách, kdy císař Konstantin z něho učinil státní náboženství. Od té doby bylo zneužíváno pro politické cíle vládců tehdejší doby, kteří neváhali šířit křesťanství mečem. Dnes se tak již díky Bohu neděje.

Totéž se dnes děje v Arabských zemích. A tak nejdůležitější otázkou dnešních dnů je, co bude následovat po revoluční vlně, která se šíří Arabskými zeměmi. Zda dojde k odluce Arabských státu od náboženství Islámu, nebo naopak zda se celá situace ještě nevyhrotí k většímu fanatismu Islamistů.

Dnes se bohužel i ta nejhorší tušení ukázala jako slabý odvar kruté reality. Sice jsme už dříve slýchávali o sebevražedných útočnících, ale nedokázali jsme si připustit možnost, že se tyto sebevražedné útoky budou týkat i našich zemí a nás osobně. Mezi tím vznikl Islámský stát, a jak můžeme číst a slyšet, získává pomocníky a aktivní bojovníky i mezi těmi muslimy, kteří v Evropských státech žijí již desítky let.

Většinou dnes slýcháváme, že tito sebevražední útočníci byli psychicky nemocní jedinci, nebo kriminální živly. O tom přece nikdo z normálních lidí nepochybuje, vždyť psychicky zdravý jedinec, vychovávány v rodinách s křesťanskými kořeny, nemůže uvažovat takto zvráceně. Rodiče a ve školách nás učili základní křesťanské pravidlo: Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele. A všichni jsme to vždy chápali tak, že když jsou naši přátelé v ohrožení života, a existuje možnost je zachránit, lze v krajním případě riskovat i svůj život a nikdo to nebude chápat jako sebevraždu, ale jako nejvyšší možnou oběť!

V kontrastu s tímto křesťanským postojem vidíme, že muslimové a muslimská víra připouští sebevražedné útoky ne za záchranu svých přátel, ale za účelem zabití co největšího počtu jinověrců, a to pouze z ryze osobních a sobeckých důvodů. Někteří sebevražední útočníci uvěří tomu, že budou odměněni, jiní jsou k tomu donuceni strachem o své blízké a jiní jsou okolím oslavováni jako ti nejhorlivější vyznavači muslimské víry. Já osobně vidím hlavní problém v tom, že většina ostatních, takzvaných umírněných muslimů, je vůči těmto extrémům v projevech muslimské víry pasivní. Což může mít pouze jedinou příčinu, muslimští učitelé neznají křesťanské zásady a proto je ani nemůžou vyučovat. Prostě řečeno, muslimská a křesťanská kultura se odlišují tak radikálně, že neexistuje možnost koexistence na jednom území. Útoky na křesťany v muslimských zemích jsou čím dál tím častější. Bohužel se tyto útoky netýkají pouze muslimských zemí. Spolu s muslimy se přestěhovaly i do křesťanských zemí.

Na druhé straně si musíme poctivě přiznat, že s velkou pravděpodobností jsou psychicky nemocní jedinci i mezi vrcholnými politiky Evropské unie a ve vládách většiny evropských zemí. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak může člověk vychovávány v zemích s křesťanskými kořeny uvažovat, že lze tyto dvě nesmiřitelné kultury spojovat. Copak neví, že Islám byl vytvořen satanskými duchy jako protipól křesťanství? Padlý anděl, který se vydával za Gabriela, nadiktoval psychicky nemocnému Mohamedovi takovou snůšku navzájem si protiřečících výroků, že z toho musí každý upřímný a horlivý muslim zblbnout. Nedivím se jím, že nevědí jak se správně chovat a jaký postoj zaujmout k zvěrstvům páchaným ve jménu Alláha.

PS. Zrovna jsem pustil čt24 a probíhá tam rozhovor s nějakým bezpečnostním analytikem. Zaujala mne pouze poznámka moderátorky. Prý se musíme naučit žít s tím, že nebudeme vědět hodinu ani místo, kdy můžeme o život přijít i my nebo naši nejbližší. S tímto výrokem nelze souhlasit, můžeme se účinně bránit. Jen nechápu, proč se nám snaží moderátorka Tvarůžkova nalhávat, že nemůžeme nic udělat. Skutečně jsme na tom už tak špatně, že nelze zvrátit lživou kampaň multikultura listů? Copak nedokážeme správně pojmenovat problém a lidi, co na této lži kampani parazitují?

Autor: Richard Siemko | čtvrtek 25.5.2017 18:57 | karma článku: 41.41 | přečteno: 1261x

Další články blogera

Richard Siemko

Příklady táhnou, bohužel i ty špatné

V minulosti jsme bydleli v oblasti, kde žila poměrně velká část Romů a jiných nepřizpůsobivých občanů. Velká část z nich žila pouze ze sociálních dávek.

14.11.2017 v 17:37 | Karma článku: 34.78 | Přečteno: 1093 | Diskuse

Richard Siemko

Život na dluh

Život na dluh je tak rozšířenou součástí běžného života, že se dnes nikdo ani nad tím nepozastavuje. Pozor, nemyslím tím dluh finanční, ale dluh života.

13.11.2017 v 19:18 | Karma článku: 19.37 | Přečteno: 691 | Diskuse

Richard Siemko

Piráti si ukousli příliš velké sousto

Je docela možné, že ho nebudou schopni strávit a zadusí se. Aspoň takový jsem získal dojem po přečtení dnešního článku na idnes.

11.11.2017 v 12:10 | Karma článku: 42.87 | Přečteno: 3057 | Diskuse

Richard Siemko

Debata prezidentských kandidátů

Včera jsme mohli na idnes v přímém přenosu sledovat první předvolební klání sedmi kandidátů na prezidenta. Nevydržel jsem do konce, neboť to bylo docela nudné a ubohé.

9.11.2017 v 15:41 | Karma článku: 36.99 | Přečteno: 1249 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Samomluvy Miroslava Macka“

Kniha českého stomatologa, bývalého politika, publicisty, překladatele a politického komentátora Miroslava Macka „Samomluvy Miroslava Macka“ je podivuhodná. Pobaví, rozesměje, inspiruje i obohatí, neboť je plná životní moudrosti.

18.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 10.63 | Přečteno: 221 | Diskuse

Martin Houška

Slavíme 129 let od vzniku výmluvy na lenost

Za pár dní naše planeta oslaví významné výročí a to 129 let od počátků automobilové historie. Nestali jsme se však otroky našich plechových miláčků?

18.11.2017 v 18:55 | Karma článku: 3.45 | Přečteno: 103 | Diskuse

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 29.55 | Přečteno: 413 | Diskuse

Karel Ábelovský

Souboj mozků a názorů

... kandidatura na prezidenta, nic jiného není a ani by být neměla. Zaznívají zde však nestoudné názory, že prezidentští kandidáti mají prázdné programy, že na to nemají; velmi pravděpodobně jde jen o prázdné výkřiky z neznalosti

18.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 9.44 | Přečteno: 255 | Diskuse

Pavel Kamas

Jak a proč investovat - část 1/3

Důvod známe všichni, přinese nám to užitek. Ať finanční či jiný. A způsobů jak investovat je nepřeberné množství. Charita, děti, akcie, vzdělání, umění ... Zde je můj pohled na 2 investice z oblasti financí a jednu nefinanční.

18.11.2017 v 16:01 | Karma článku: 8.54 | Přečteno: 230 | Diskuse
Počet článků 691 Celková karma 36.26 Průměrná čtenost 1546
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.