Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rodina je páteř národa a základ státu

4. 08. 2017 22:08:35
Morální soustava společnosti se hroutí jednoduše proto, že její základy jsou narušeny. Ti, kdo především usilují o zrušení tradičního pojetí rodiny, jsou nepřátelé národů a společnosti.

Je zajímavé, jak všechno souvisí se vším. Například význam manželství je určen v první biblické knize Genesis, kde je záznam o historicky prvním spojení muže a ženy v manželství.

Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je stvořil. A Bůh jim požehnal a řekl jim: „Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“

Ti, kdo usilují o podkopání základů křesťanského učení o rodině, se snaží především narušit základy tohoto učení. Jsou-li základy narušeny nebo odstraněny, celá křesťanská stavba hodnot se nakonec zhroutí. Je tato představa o tom, jak má vypadat manželství podle přirozeného řádu vypadat nepřirozená? Co nás učili rodiče? Měli-li jsme oba rodiče jako vychovatele k přirozenému stavu věcí, jistě nepřemýšlíme o tom, že je přirozené mít rozvedené rodiče, nebo odloučené rodiče, nebo nedej bože dva muže nebo dvě ženy za rodiče. Rodiče především chtějí, aby jejich děti pochopily, co je přirozené a co nepřirozené. Chtějí, aby jejich děti vnímaly lásku rodičů a následovaly jejich přirozenou touhu.

Co ovšem můžou předat dětem rodiče, kteří žijí v nepřirozeném rodinném stavu? Jak můžou předat svým dětem přirozenost, když žijí nepřirozeně? Jak můžou naučit své děti plodit a množit se, když to v jejich nepřirozeném stavu nejde? Copak můžou dva muži nebo dvě ženy naučit své potomky plodit děti? Nemůžou. To jím nejde vysvětlit tak, aby to svým dětským rozumem pochopily. Jistě to jde, namítnou takoví nepřirození rodiče, ale za jakou cenu? Za cenu deformace jejich psychiky.

V Genesis 2 kapitole si čteme: A Hospodin Bůh utvořil z žebra, které vzal z člověka, ženu a přivedl ji k němu. Člověk zvolal: „Toto je kost z mých kostí a tělo z mého těla! Ať muženou se nazývá, vždyť z muže vzata jest.“ Proto opustí muž svého otce i matku a přilne ke své ženě a stanou se jedním tělem.

Pokud to neznáte, toto jsou základy manželství podle Božího řádu. Tento text mu dává smysl a řád. Smysl nejen tělesný, ale především duchovní. Bůh vzal prach a učinil člověka – muže. Z jeho boku – žebra, potom stvořil ženu. Nevidíte z toho jednoznačný význam pro jednotu? Manžel a manželka jsou v manželství jedno, protože muž a ženy byli historicky jedno tělo. Muž a žena mají lnout jeden k druhému, jako by neměli rodiče, stejně jako je neměli Adam s Evou. V tomto spočívá duchovní význam jednoty manželů.

Rodina má zrcadlit obraz Boží podstaty. Otec, Duch svatý a Syn. Rodina spočívá ve svazku muže a ženy. Jeden muž pro jednu ženu na celý život. Jinak byl svatební slib pouze bezduchým slibem. Proč musí být manželství mezi mužem a ženou, a ne pro dva muže nebo dvě ženy? Protože Bůh stvořil muže a ženu, a tak ustanovil standard. Bůh uzákonil manželství a určil muži a ženě jejich zvláštní role. Bůh stvořil Adama a Evu – ne dva muže či dvě ženy. Tím stanovil jasný úkol, formu a charakter první rodiny v historii. Proto apoštol Pavel učí, že homosexualita je hanebnost, která odporuje Bohu a rozbíjí rodinu (Římanům 1,26-27). Homosexualita především neumožňuje plnit prvotní roli rodiny. Plodit a množit se, naplnit zemi a podmanit si veškeré další stvoření Boží. „Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“

Chce-li si někdo podmaňovat a panovat, musí především jednat v souladu s Božím řádem. Základem tohoto řádu je poslušnost Božího řádu. Prvním příkazem je ctít Boží uspořádaní rodiny – muže a ženy, jako základu stvoření a jeho existence.

Země s multikulturním a homosexuálním zaměřením zcela očividně popírají tento Boží řád a přivolávají na sebe Boží soud. Jestli si někdo z vás myslí, že lidské slučování národů zůstane bez trestu, nepochopil základy křesťanství.

Autor: Richard Siemko | pátek 4.8.2017 22:08 | karma článku: 40.53 | přečteno: 959x

Další články blogera

Richard Siemko

Příklady táhnou, bohužel i ty špatné

V minulosti jsme bydleli v oblasti, kde žila poměrně velká část Romů a jiných nepřizpůsobivých občanů. Velká část z nich žila pouze ze sociálních dávek.

14.11.2017 v 17:37 | Karma článku: 34.78 | Přečteno: 1093 | Diskuse

Richard Siemko

Život na dluh

Život na dluh je tak rozšířenou součástí běžného života, že se dnes nikdo ani nad tím nepozastavuje. Pozor, nemyslím tím dluh finanční, ale dluh života.

13.11.2017 v 19:18 | Karma článku: 19.37 | Přečteno: 691 | Diskuse

Richard Siemko

Piráti si ukousli příliš velké sousto

Je docela možné, že ho nebudou schopni strávit a zadusí se. Aspoň takový jsem získal dojem po přečtení dnešního článku na idnes.

11.11.2017 v 12:10 | Karma článku: 42.87 | Přečteno: 3057 | Diskuse

Richard Siemko

Debata prezidentských kandidátů

Včera jsme mohli na idnes v přímém přenosu sledovat první předvolební klání sedmi kandidátů na prezidenta. Nevydržel jsem do konce, neboť to bylo docela nudné a ubohé.

9.11.2017 v 15:41 | Karma článku: 36.99 | Přečteno: 1249 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Samomluvy Miroslava Macka“

Kniha českého stomatologa, bývalého politika, publicisty, překladatele a politického komentátora Miroslava Macka „Samomluvy Miroslava Macka“ je podivuhodná. Pobaví, rozesměje, inspiruje i obohatí, neboť je plná životní moudrosti.

18.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 10.13 | Přečteno: 221 | Diskuse

Martin Houška

Slavíme 129 let od vzniku výmluvy na lenost

Za pár dní naše planeta oslaví významné výročí a to 129 let od počátků automobilové historie. Nestali jsme se však otroky našich plechových miláčků?

18.11.2017 v 18:55 | Karma článku: 3.45 | Přečteno: 103 | Diskuse

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 28.97 | Přečteno: 413 | Diskuse

Karel Ábelovský

Souboj mozků a názorů

... kandidatura na prezidenta, nic jiného není a ani by být neměla. Zaznívají zde však nestoudné názory, že prezidentští kandidáti mají prázdné programy, že na to nemají; velmi pravděpodobně jde jen o prázdné výkřiky z neznalosti

18.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 9.44 | Přečteno: 255 | Diskuse

Pavel Kamas

Jak a proč investovat - část 1/3

Důvod známe všichni, přinese nám to užitek. Ať finanční či jiný. A způsobů jak investovat je nepřeberné množství. Charita, děti, akcie, vzdělání, umění ... Zde je můj pohled na 2 investice z oblasti financí a jednu nefinanční.

18.11.2017 v 16:01 | Karma článku: 8.54 | Přečteno: 230 | Diskuse
Počet článků 691 Celková karma 36.26 Průměrná čtenost 1546
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.