Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rodina je základní jednotkou jakékoliv společnosti

5. 08. 2017 14:45:19
Chce-li někdo rozvrátit společnost, útočí především na tuto základní jednotku. Proto je nejdůležitější otázkou, proč někdo usiluje o zrušení tradičního pojetí rodiny.

Rodina spočívá na svazku muže a ženy – jeden muž pro jednu ženu na celý život. Ve svém včerejším článku zde, jsem nastínil, proč musí být manželství tvořeno mužem a ženou, a ne dvěma muži nebo dvěma ženami. Nepřirozené svazky dvou mužů nebo dvou žen neumožňují plnit prvotní roli rodiny. Plodit a množit se, naplnit zemi a podmanit si veškeré další stvoření Boží. Také nemůžou plnit roli výchovnou, která je na řadě po zplození potomků. Jak můžou nepřirozené manželské svazky dvou mužů nebo dvou žen vychovávat potomky k respektování Božího řádu? Vždyť už pouhá existence nepřirozených manželských svazků manifestuje neposlušnost přirozeného Božího řádu. Z těchto důvodu jsou současné snahy o legalizaci nepřirozených homosexuálních a lesbických svazků především útokem na základy společnosti, národa a státu.

Jaká je úloha ženy v manželství s mužem? Na prvním místě je její podřízenost svému muži. Mnoho žen nechce být podřízeno svým manželům. Zde se ovšem vůbec nejedná o věc názoru. Má-li být vůbec manželství manželstvím, je třeba ctít a dodržovat Bohem daná pravidla. Mají-li děti v rodině získat vzor správných manželských vztahů pro svůj vlastní život v dospělosti, musí rodiče následovat biblický vzor. Naneštěstí, některé ženy si myslí, že Bohem požadovaná podřízenost muži označuje nadřazenost muže nad ženou. Bible však učí, že muž a žena jsou si před Bohem rovni. Nejde tedy o záležitost rovnosti, ale rozdílných úloh.

Jaká je úloha muže v manželství se ženou? Manžel má milovat svou ženu tak, jako Kristus miloval Církev a vydal se za ní (Efezským 5,25). Manželé by měli vůči svým ženám prokazovat právě tento druh lásky. Pouze v tomto případě budou mít děti správný vzor. Manželé a otcové však mají ještě jeden velmi důležitý úkol, a to je výuka Božího slova v rodině. Je nešťastné, že tento úkol je ve většině křesťanských domácnosti opomíjen. V Izajášovi 38,19 čteme, že „otec seznámí s tvou (Boží) věrností své syny“. V epištole Efezským 6,4 se uvádí: „Otcové, nedrážděte své děti ke vzdoru, ale vychovávejte je v kázni a napomenutích našeho Pána“. Z mnoha pasáží jak Starého tak Nového zákona vyplývá, že otec má být duchovní hlavou rodiny.

Proč tedy někdo usiluje o zrušení tradičního pojetí rodiny, jako manželství mezi mužem a ženou?

První biblická kniha Genesis – Stvoření, je jednou z nejčastěji zpochybňovaných a nejvíce napadaných knih Bible jak v křesťanských, tak v nekřesťanských kruzích. Přitom je právě Genesis nejčastěji citovanou knihou Bible. Proč je tedy jediná z pěti Mojžíšových knih – Genesis – nejčastěji citována a nejvíce napadána? Podívejme se na základy stavby domu. Jestliže budou základy špatné nebo narušené, celá stavba se zhroutí. Z křesťanského pohledu se morální zásady (křesťanské základy) hroutí, následkem čehož se hroutí základní stavební jednotka společnosti - rodina. Mezi těmito dvěma procesy je velmi úzká spojitost, protože rodina je vlastně páteří národa. Morální soustava se hroutí jednoduše proto, že její základy jsou narušeny.

Situace vypadá tak, že velké množství křesťanů ve všech denominacích si neuvědomuje závažnou skutečnost, že celé křesťanské učení staví právě na knize Genesis. Prakticky každé biblické učení má svůj základ, přímo či nepřímo, v první knize Bible. Smysl čehokoliv je odvozen od svého původu. Například, jak jsme se již seznámili, význam manželství je určen v knize Genesis, kde zaznamenává první historickou dvojici. Totéž platí o hříchu, smrti, sedmidenním týdnu, smyslu odívání stejně jako o smyslu Ježíšovy smrti na kříži. Dokonce i vztah mezi Kristem a Jeho Církví je odvozen již ve vztahu Adama a Evy. Je tedy logické, že křesťanský rámec i jeho učení může obstát jedině tehdy, má-li pevný základ. Jsou-li základy narušeny nebo odstraněny, celá stavba hodnot se nakonec zhroutí.

Věřící rodiče chtějí, aby křesťanské dědictví nesla další generace, to znamená jejich dětí. V naší společnosti existují celé generace křesťanských rodin, kde se děti proti křesťanskému učení bouří a kde se skladba rodiny rozpadá. Není divu, vždyť i zákonodárci – otcové a matky – schvalují v parlamentech mnoha zemí nepřirozená práva homosexuálním a lesbickým párům, vychovávat děti. V některých amerických školách je rodičům dětí, kteří nesouhlasí s vyučováním o homosexualitě dokonce zakazováno navštěvovat školu svých dětí. Včera jsem našel odkaz na jeden takový příběh, dnes ho nemůžu nalézt, ale zato jsem našel mnoho jiných stránek na podobné téma a po pravdě jsem znechucen tím, co se dnes děje v mnoha zemích kolem LGBT problematiky.

Například: http://www.expres.cz/adam-georgiev-ministerstvo-skolstvi-dotace-homosexualita-pay-/zpravy.aspx?c=A160302_144225_dx-zpravy_pali

http://www.lui.cz/co-se-deje/item/532-v-kalifornii-se-bude-povinn%C4%9B-na-%C5%A1kol%C3%A1ch-u%C4%8Dit-gay-historie

Autor: Richard Siemko | sobota 5.8.2017 14:45 | karma článku: 41.43 | přečteno: 1516x

Další články blogera

Richard Siemko

Příklady táhnou, bohužel i ty špatné

V minulosti jsme bydleli v oblasti, kde žila poměrně velká část Romů a jiných nepřizpůsobivých občanů. Velká část z nich žila pouze ze sociálních dávek.

14.11.2017 v 17:37 | Karma článku: 34.78 | Přečteno: 1093 | Diskuse

Richard Siemko

Život na dluh

Život na dluh je tak rozšířenou součástí běžného života, že se dnes nikdo ani nad tím nepozastavuje. Pozor, nemyslím tím dluh finanční, ale dluh života.

13.11.2017 v 19:18 | Karma článku: 19.37 | Přečteno: 691 | Diskuse

Richard Siemko

Piráti si ukousli příliš velké sousto

Je docela možné, že ho nebudou schopni strávit a zadusí se. Aspoň takový jsem získal dojem po přečtení dnešního článku na idnes.

11.11.2017 v 12:10 | Karma článku: 42.87 | Přečteno: 3057 | Diskuse

Richard Siemko

Debata prezidentských kandidátů

Včera jsme mohli na idnes v přímém přenosu sledovat první předvolební klání sedmi kandidátů na prezidenta. Nevydržel jsem do konce, neboť to bylo docela nudné a ubohé.

9.11.2017 v 15:41 | Karma článku: 36.99 | Přečteno: 1249 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Samomluvy Miroslava Macka“

Kniha českého stomatologa, bývalého politika, publicisty, překladatele a politického komentátora Miroslava Macka „Samomluvy Miroslava Macka“ je podivuhodná. Pobaví, rozesměje, inspiruje i obohatí, neboť je plná životní moudrosti.

18.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 10.13 | Přečteno: 221 | Diskuse

Martin Houška

Slavíme 129 let od vzniku výmluvy na lenost

Za pár dní naše planeta oslaví významné výročí a to 129 let od počátků automobilové historie. Nestali jsme se však otroky našich plechových miláčků?

18.11.2017 v 18:55 | Karma článku: 3.45 | Přečteno: 103 | Diskuse

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 28.97 | Přečteno: 413 | Diskuse

Karel Ábelovský

Souboj mozků a názorů

... kandidatura na prezidenta, nic jiného není a ani by být neměla. Zaznívají zde však nestoudné názory, že prezidentští kandidáti mají prázdné programy, že na to nemají; velmi pravděpodobně jde jen o prázdné výkřiky z neznalosti

18.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 9.44 | Přečteno: 255 | Diskuse

Pavel Kamas

Jak a proč investovat - část 1/3

Důvod známe všichni, přinese nám to užitek. Ať finanční či jiný. A způsobů jak investovat je nepřeberné množství. Charita, děti, akcie, vzdělání, umění ... Zde je můj pohled na 2 investice z oblasti financí a jednu nefinanční.

18.11.2017 v 16:01 | Karma článku: 8.54 | Přečteno: 230 | Diskuse
Počet článků 691 Celková karma 36.26 Průměrná čtenost 1546
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.