Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Průvod hrdosti nebo průvod hanby, jak pro koho

6. 08. 2017 13:33:15
Doufám, že i tentokrát mi bude dovoleno svobodně vyjádřit svůj postoj a názor, který podobně zastává víc, jak miliarda lidí. Prague Pride je festival gay hrdosti, pořádaný v Praze od roku 2011.

V minulosti jsem na blogu idnes.cz napsal dva články o biblickém pohledu na homosexualitu a lesbismus. Zde a zde. Jako směrodatné pro své závěry jsem tehdy použil a citoval biblické citáty z Nového zákona. Dnes se chci odvolat na příkazy Hospodina Boha ze Starého zákona izraelskému národu. 3 Mojžíšová 18,3 a dál:

Nesmíte jednat po způsobu egyptské země, v níž jste sídlili, ani po způsobu kanaánské země, do které vás vedu. Nebudete se řídit jejich zvyklostmi. Budete jednat podle mých řádů a dbát na má nařízení; jimi se budete řídit, neboť já jsem Hospodin, váš Bůh. Budete dbát na moje nařízení a na moje řády. Člověk, který podle nich bude jednat, bude z nich žít. Já jsem Hospodin.

Hospodin Izraelitům nařizuje, aby nejednali jako Egypťané v Egyptě, neboť je z Egypta vysvobodil a vyvedl do zaslíbené země Kanaán. A nemají jednat ani jako kenaánci. Národy, které tehdy obývaly Kanaán, právě kvůli jejich hříšnému způsobu života vyháněl ze zaslíbené země.

Nikdo se nepřiblíží k některé ze svých blízkých příbuzných, aby odkryl její nahotu. Já jsem Hospodin.

V následujících verších následuje výčet příbuzných, kterých se to týká. Podotýkám, že hebrejské slovo, které je přeloženo jako „odkrýt nahotu“, má i význam „za účelem sexu“. Neboli jinak řečeno, nebudeš cizoložit se ženami svých příbuzných. Samozřejmě se to týkalo i jakýkoliv žen svých bližních.

Od Verše 22: Nebudeš obcovat s mužem jako s ženou. Je to ohavnost. Nebudeš obcovat s žádným dobytčetem a neznečistíš se s ním. Ani žena se nepostaví před dobytče, aby se s ní pářilo. Je to zvrhlost. Ničím z toho všeho se neznečišťuj, neboť tím vším se znečišťují pronárody, které před vámi vyháním. Jimi byla znečištěna země. Proto jsem ji ztrestal pro její nepravost a ona vyvrhla své obyvatele.

Jak vidíte, tyto sexuální ohavností a zvrhlostí byly důvodem, proč tyto národy Kanaánu byly vyhnány. Jistě jste už slyšeli o Sodomě a Gomoře a jejich záhubě. Praotec Izraelců, Abraham byl toho svědkem. Následují verš z konce kapitoly:

Vy tedy dbejte na má nařízení a na mé řády, ať se nedopustíte žádné z těchto ohavností, ani domorodec, ani ten, kdo přebývá mezi vámi jako host. Všech těchto ohavností se totiž dopouštěli mužové této země, kteří byli před vámi, takže země byla znečištěna. Nebo i vás země vyvrhne, kdybyste ji znečistili, jako vyvrhla pronárod, který byl před vámi. Každý, kdo se dopustí kterékoli z těchto ohavností, bude vyobcován ze společenství svého lidu.

Každý muž z Izraele, který by jednal v rozporu s těmito příkazy Hospodina, měl být vyobcován ze svého lidu. Uvědomte si, že víc, jak miliarda křesťanů celého světa, by měla znát tyto příkazy Hospodina Boha pro Izrael, který byl tehdy ve smlouvě s Hospodinem.

Někdo namítne, ale dnes už z Izraele nejsou muži za tyto ohavnosti a zvrhlosti vyhánění. Má pravdu, ale jen proto, že Izrael už dnes není ve smlouvě s Hospodinem. Neboť tato smlouva přestala platit v okamžiku smrti Ježíše Krista na golgotském kříži. Ale to v žádném případě neomlouvá nikoho, kdo o sobě říká, že je věřící křesťan a chce se líbit Bohu.

Kdysi, není to tak dávno, byli lidé s LGBT zaměřením vytlačováni na okraj společností takzvaných křesťanských zemí nebo zemí s křesťanskými kořeny. Bohužel dnes to vypadá tak, že na okraj společnosti jsou vytlačování křesťané a všichni ti, kdo chtějí podle křesťanských zásad žit. Už chápete to, proč se několik desetiletí vede v Evropě spor o tom, zda má mít v ústavě EU slova o žido-křesťanských kořenech? Zanedlouho se dočkáme toho, že se tam bude psát o muslimských kořenech.

Nechci být prorok, ale domnívám se, že i přes obrovské úsilí různých zastánců multikulturalismu, se obyvatelé evropských zemí nakonec postaví proti tomuto úsilí a budou za tradiční žido-křesťanské bojovat.

Autor: Richard Siemko | neděle 6.8.2017 13:33 | karma článku: 43.36 | přečteno: 2287x

Další články blogera

Richard Siemko

Příklady táhnou, bohužel i ty špatné

V minulosti jsme bydleli v oblasti, kde žila poměrně velká část Romů a jiných nepřizpůsobivých občanů. Velká část z nich žila pouze ze sociálních dávek.

14.11.2017 v 17:37 | Karma článku: 34.78 | Přečteno: 1093 | Diskuse

Richard Siemko

Život na dluh

Život na dluh je tak rozšířenou součástí běžného života, že se dnes nikdo ani nad tím nepozastavuje. Pozor, nemyslím tím dluh finanční, ale dluh života.

13.11.2017 v 19:18 | Karma článku: 19.37 | Přečteno: 691 | Diskuse

Richard Siemko

Piráti si ukousli příliš velké sousto

Je docela možné, že ho nebudou schopni strávit a zadusí se. Aspoň takový jsem získal dojem po přečtení dnešního článku na idnes.

11.11.2017 v 12:10 | Karma článku: 42.87 | Přečteno: 3057 | Diskuse

Richard Siemko

Debata prezidentských kandidátů

Včera jsme mohli na idnes v přímém přenosu sledovat první předvolební klání sedmi kandidátů na prezidenta. Nevydržel jsem do konce, neboť to bylo docela nudné a ubohé.

9.11.2017 v 15:41 | Karma článku: 36.99 | Přečteno: 1249 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Samomluvy Miroslava Macka“

Kniha českého stomatologa, bývalého politika, publicisty, překladatele a politického komentátora Miroslava Macka „Samomluvy Miroslava Macka“ je podivuhodná. Pobaví, rozesměje, inspiruje i obohatí, neboť je plná životní moudrosti.

18.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 10.13 | Přečteno: 221 | Diskuse

Martin Houška

Slavíme 129 let od vzniku výmluvy na lenost

Za pár dní naše planeta oslaví významné výročí a to 129 let od počátků automobilové historie. Nestali jsme se však otroky našich plechových miláčků?

18.11.2017 v 18:55 | Karma článku: 3.45 | Přečteno: 103 | Diskuse

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 28.97 | Přečteno: 413 | Diskuse

Karel Ábelovský

Souboj mozků a názorů

... kandidatura na prezidenta, nic jiného není a ani by být neměla. Zaznívají zde však nestoudné názory, že prezidentští kandidáti mají prázdné programy, že na to nemají; velmi pravděpodobně jde jen o prázdné výkřiky z neznalosti

18.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 9.44 | Přečteno: 255 | Diskuse

Pavel Kamas

Jak a proč investovat - část 1/3

Důvod známe všichni, přinese nám to užitek. Ať finanční či jiný. A způsobů jak investovat je nepřeberné množství. Charita, děti, akcie, vzdělání, umění ... Zde je můj pohled na 2 investice z oblasti financí a jednu nefinanční.

18.11.2017 v 16:01 | Karma článku: 8.54 | Přečteno: 230 | Diskuse
Počet článků 691 Celková karma 36.26 Průměrná čtenost 1546
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.