Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Festival Prague Pride byla provokace

14. 08. 2017 18:17:11
Nechtěl jsem již o tom psát, ale nemám rád, když s námi někdo hraje nepoctivou hru a už vůbec ne, když používá manipulativní metody.

„Slovo tolerance je ošemetné. To, o co my usilujeme, je akceptace, přijetí, respekt toho, že jsme jiní a že je to takto v pořádku,“ popisuje Saparová například na idnes.cz zde. Proč ředitelka letošního festivalu Prague Pride nepoužila jiná slova jako vážnost nebo úcta. Nejspíš proto, že by tato slova vzbuzovala spíše odpor než lhostejnost. Toleranci toho, že jsou jiní, už mají, ale tvrdit, že to je v pořádku, bych se neodvážil.

Ve svých několika předcházejících článcích jsem psal o významu rodiny pro každou společnost, národ a stát zde a zde. S ohledem na to, jak mnohé národy a státy současné Evropy i další země světa vymírají, protože upadá role a význam rodiny, jako jednotky, která má mít ve společnosti především vážnost a úctu, jsou provokací slova, že vymírající jedinci společnosti si údajně zaslouží stejnou vážnost a úctu, jako základní jednotka každé společnosti.

Nehlásám tady nějaké názory jiných lidí, ale pouze své vlastní, ke kterým jsem dospěl na základě studia různých textů a uvažováním nad nimi. Společnost, která si přestane vážit rodiny jako základu každé společnosti, a naopak dává stejnou vážnost minoritě s jinou, než přirozenou schopností reprodukce, páchá svou sebevraždu. Dějiny světa nás učí o takových národech, které vymřely nebo byly vytlačeny plodnějšími národy.

Myslím si, že nejdůležitější pro každý národ je především si uvědomit, kdo tvoří národ a jak si každý národ může zajistit budoucnost a rozvoj. V současné Evropě začíná být prioritou pro mnohé národy pouhé přežití. Spíše to vypadá, že mnohé národy přestanou existovat kvůli svému vymírání. Průměrná plodnost rodin je menší, než je nutná k mírnému růstu počtu obyvatel. V tomto smyslu se v uvozovkách ani nedivím, že mnozí z vrcholných politiků EU si myslí, že Evropu zachrání utečenci a imigranti z jiných národů, zemí a kultur. Jen pak nechápu, proč raději nechtějí spíše podporovat plodnost tradičních evropských rodin. Myslím si, že by to bylo zcela určitě levnější a nepůsobilo by to tak pokrytecky.

Na základě výše uvedených úvah tvrdit, že menšiny s jinou, než přirozenou sexualitou, jsou pro společnost přínosem a je to v pořádku, by bylo strkání hlavy do písku, jako to dělají pštrosi. Nikdo přece nemůže vážně tvrdit, že LGBT minority jsou pro národ a stát stejně důležité jako fungující a plodné rodiny. Potřebujeme, aby vzrůstala plodnost obyvatelstva víc, než úmrtnost. Podpora plodnosti reprodukce schopných rodin musí být naši prioritou číslo jedna. Podporovat neplodnou minoritu by bylo proti zájmu společnosti.

Celkem dobře si vzpomínám, jak mi svého času někteří lidé připomínali, že normální rodina jsou dva dospělí a dvě děti. Bylo to ještě v minulém století. Už tehdy se Evropou šířil tento koncept. A přitom museli vědět, že to je méně, než je zdrávo. I dnes můžete narazit třeba na takzvané rodinné slevy a vždy to je stejné. Stále je preferován tento koncept rodiny. Dokud nebude tento koncept revidován, nezbude nám nic jiného, než vyhlašovat multikulturalismus a vítat imigranty.

LGBT propagátoři dosáhli svého a měli by si toho vážit a ne ještě provokovat dalšími nároky. Osobně si myslím, že to, čeho doposud dosáhli, je mnohem více, než by si vůbec zasloužili. Každému, co jeho jest. Dávejte každému, co jste povinni: daň, komu daň; clo, komu clo; úctu, komu úctu; čest, komu čest. Nikomu nebuďte nic dlužni, než abyste se navzájem milovali, neboť ten, kdo miluje druhého, naplnil zákon.

Na prvním místě musíme vždy mít na paměti, co je smyslem lidské existence. A Bůh jim požehnal a řekl jim: „Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“

Vždy, když jsem četl v diskusích argumentaci podloženou výčitkou, jak můžu jako křesťan, který má milovat bližního, psát o nenávisti k homosexuálům nebo lesbičkám, si se smutným úsměvem uvědomuji nevědomost těchto lidí. Prvním Božím příkazem lidem je výše uvedený tučný text. Až o tisíce let později, když se lidé nemilosrdně zabíjeli a vedli proti sobě bratrovražedné války, Bůh lidem přikázal, že na prvním místě mají milovat Boha a teprve potom bližního svého. Pořadí Božích příkazů je stejně důležité, jako příkazy samy. Nikdy nelze beztrestně vytrhávat nějaké jednotlivé příkazy bez jejich zjevné souvislosti.

To je první věc, kterou jsem se naučil na počátku své cesty víry.

Související článek: Průvod hrdosti nebo průvod hanby, jak pro koho

Autor: Richard Siemko | pondělí 14.8.2017 18:17 | karma článku: 45.66 | přečteno: 5636x

Další články blogera

Richard Siemko

Příklady táhnou, bohužel i ty špatné

V minulosti jsme bydleli v oblasti, kde žila poměrně velká část Romů a jiných nepřizpůsobivých občanů. Velká část z nich žila pouze ze sociálních dávek.

14.11.2017 v 17:37 | Karma článku: 34.78 | Přečteno: 1093 | Diskuse

Richard Siemko

Život na dluh

Život na dluh je tak rozšířenou součástí běžného života, že se dnes nikdo ani nad tím nepozastavuje. Pozor, nemyslím tím dluh finanční, ale dluh života.

13.11.2017 v 19:18 | Karma článku: 19.37 | Přečteno: 691 | Diskuse

Richard Siemko

Piráti si ukousli příliš velké sousto

Je docela možné, že ho nebudou schopni strávit a zadusí se. Aspoň takový jsem získal dojem po přečtení dnešního článku na idnes.

11.11.2017 v 12:10 | Karma článku: 42.87 | Přečteno: 3057 | Diskuse

Richard Siemko

Debata prezidentských kandidátů

Včera jsme mohli na idnes v přímém přenosu sledovat první předvolební klání sedmi kandidátů na prezidenta. Nevydržel jsem do konce, neboť to bylo docela nudné a ubohé.

9.11.2017 v 15:41 | Karma článku: 36.99 | Přečteno: 1249 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Samomluvy Miroslava Macka“

Kniha českého stomatologa, bývalého politika, publicisty, překladatele a politického komentátora Miroslava Macka „Samomluvy Miroslava Macka“ je podivuhodná. Pobaví, rozesměje, inspiruje i obohatí, neboť je plná životní moudrosti.

18.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 10.13 | Přečteno: 221 | Diskuse

Martin Houška

Slavíme 129 let od vzniku výmluvy na lenost

Za pár dní naše planeta oslaví významné výročí a to 129 let od počátků automobilové historie. Nestali jsme se však otroky našich plechových miláčků?

18.11.2017 v 18:55 | Karma článku: 3.45 | Přečteno: 103 | Diskuse

Oto Jurnečka

Já jsem větší demokrat než vy pane, aneb už se perou

Po volbách se jedna část politické scény prohlásila jedinou demokratickou silou. V dojemném souladu s médii rozjeli příběh, kterak strany se kterými nekamarádí, nejsou demokratické.

18.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 28.97 | Přečteno: 413 | Diskuse

Karel Ábelovský

Souboj mozků a názorů

... kandidatura na prezidenta, nic jiného není a ani by být neměla. Zaznívají zde však nestoudné názory, že prezidentští kandidáti mají prázdné programy, že na to nemají; velmi pravděpodobně jde jen o prázdné výkřiky z neznalosti

18.11.2017 v 17:17 | Karma článku: 9.44 | Přečteno: 255 | Diskuse

Pavel Kamas

Jak a proč investovat - část 1/3

Důvod známe všichni, přinese nám to užitek. Ať finanční či jiný. A způsobů jak investovat je nepřeberné množství. Charita, děti, akcie, vzdělání, umění ... Zde je můj pohled na 2 investice z oblasti financí a jednu nefinanční.

18.11.2017 v 16:01 | Karma článku: 8.54 | Přečteno: 230 | Diskuse
Počet článků 691 Celková karma 36.26 Průměrná čtenost 1546
Jsem rád na tomto světě a ještě mě nepřestal bavit. Ale uvědomuji si, že tento svět je jen nepředstavitelně malá část celého vesmíru. A jen Bůh ví čeho ještě.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.